Araç Kiralayacaklara Öneriler

 

İlk kez araç kiralayacak olan kişiler hangi hususlara dikkat etmesi gerektiğini çok iyi bilmesi  gerekir. Heyecan verici bir durum olmasından dolayı yapılması gereken şeyler atlanıyor. Şehir dışı seyahatleri için ya da şehir içinde kullanmak için araç kiralama işlemleri yapılıyor. Sakarya araç kiralama bu konuda son derece uzman bir firmadır.

Araç kiralama esnasında yapılması gereken ve kaçınılması gereken pek çok husus bulunuyor. İlk olarak araç kiralamadan önce bilinmesi gereken 3 temel kural vardır. Bunlardan biri araç kiralamada 22 yaşından küçük olmamak gerekiyor. 22 yaşından küçük kişilere araç kiralamak mümkün değildir. Buna ek olarak kendi adınıza bulunan bir kredi kartı ve ehliyetinizin bulunması gerekiyor.

Ehliyetsiz bir kişinin de araç kiralaması söz konusu olamaz. Bu gibi evrakları fotokopi şeklinde değil aslını göstermek gerekiyor. Aynı zamanda banka kartı kullanılarak da araç kiralamak mümkün oluyor. Sigorta yapan firmalardan araç kiralayacaksanız fazladan bir ücret ödeme durumunuz oluşabilir. Araç kiralarken ödeme yapılması zorunludur.

Uygun Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Araç kiralama işlemi yapacak olan kişiler daha çok uygun fiyata araç kiralamaya yönelirler. Araç alacak durumda olmayan kişiler daha çok araç kiralama yoluna başvurur. Sakarya araç kiralama ile birlikte çok uygun fiyata istediğiniz arabayı kiralama imkânına kavuşmanız mümkün olur. Araç kiralama firmaları daha çık dinamik fiyatlandırma sistemini kullanırlar.

Dinamik fiyatlandırma sistemi arz ve talebe bağlı olarak değişiklik gösteren bir durum olduğu için fiyatlarda sürekli bir dalgalanma görmek söz konusudur. Aynı zamanda bazı şirketler promosyon sunarak avantajlı bir şekilde araç kiralama imkanına kavuşabilirsiniz. Uygun fiyatlı bir araç kiralama işlemi yapmak isteyen kişiler promosyonları takip etmelidir. Aynı zamanda bazı araçlar kampanya ile birlikte uygun fiyata kiralanıyor.

Araç Kiralarken Ne Yapmak Gerekir?

Araç kiralayanlara verilmesi gereken en önemli önerilerden biri araç kiralama esnasında ya da daha öncesinde yapılması gerekenler oluyor. Araç kiralamadan önce kredi kartı, kimlik, sürücü belgesi ve rezervasyon belgesini bulundurmak gerekir. Bu belgeler teslim edildikten sonra teslim alma günü ve teslim etme gününü iyi bir şekilde bildirmek ve ücret ödemesini ona göre belgelemek gerekir.

Araç kiralama işleminde tahsis edilen teslim süresi içerisinde garanti durumu göz ardı edilmemelidir. Bazı araç kiralama firmaları bu garanti durumu için ekstra bir ödeme alır ve daha sonrasında araç teslim edilirken araçta hiçbir sıkıntı çıkmadığı takdirde bu ücret geri verilir. Sakarya araç kiralama ile birlikte garanti ücreti söz konusu oluyor. Araç kiralamada yaş sınırınızı ve ehliyet durumunuzu göz önünde bulundurmanız gerekiyor. En az 2 yıllık bir sürücü belgeniz bulunmalıdır.

Kiralık Araç Nasıl Teslim Edilir?

Büyük bir titizlik ile hizmet veren Sakarya araç kiralama kiralık aracı teslim ederken bazı kurallar sunar. Kiralık aracı teslim ederken deposunu doldurmak gerekir. Bunun sebebi ise kiralık araç şirketinin size depoyu dolu bir şekilde vermesinden kaynaklanır.

Şirkete yakın bir yerden benzin istasyonu bularak buradan depoyu doldurabilirsiniz. Kiralık aracı teslim ederken depo boş ise bu ücretsizden tahsil edilir. Tahsil edilen ücret depoyu doldurmaktan daha maliyetli oluyor. Arabada oluşan bir hasar söz konusu olursa aracı teslim ederken bu hasarın ödenmesi gerekiyor.

Sakarya araç kiralama ile kolay bir şekilde araç kiralayabilirsiniz. Aracı alırken araçtaki hasarları göz önünde bulundurarak araç teslimi sırasında hasarın sizden kaynaklı olmadığını bildirmeniz gerekir. Araç teslimi sırasında en çok dikkat edilmesi gereken şey makbul oluyor. Teslim edilen aracın mutlaka makbuzunu almak gerekiyor. Araç kiralama hizmetini https://www.sakaryarehberim.com/a/arac-kiralama  buradan en iyi şekilde alabilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *